Rowery stacjonarne

Rowery do siłowni

W siłowniach oraz fitness lokalach wyszukamy różnoraki osprzęt pozwalający realizować treningi w stylu siłowym jak oraz aerobowym. Pierwsze domagają się sprzętów rodzaju hantle, atlasy, ławeczki, wyciągi. ćwiczenia kardio (aerobowe) realizujemy na bieżni, steperze, skakance, orbitreku, rowerku stacjonarnym.

Biorąc pod uwagę konstrukcję jak też ułożenie ciała w trakcie ćwiczeń wyróżnia się trzy rodzaje rowerów stacjonarnych:

poziome

pionowe,

do ćwiczeń spinningowych.

Rowerki poziome mają oparcie za siedzeniem, obniżony korpus, a korbowód, tak więc pedała z zębatkami są bardziej z przodu aniżeliby na dole. Właściwością tego wyposażenia jest mniejsze obciążenie pleców , a ponadto większy komfort (doceniają to szczególnie osoby otyłe, jakie w ogromnej liczbie przypadków nie potrafią pedałować na normalnym urządzeniu). Urządzenia tego rodzaju wciąż należą do rzadkości.

Rowerki pionowe to zwyczajowe maszyny. W trakcie treningu na nich nasz organizm znajduje się w standardowej pozie, zatem tułów na górze, a nogi na dole. To najpopularniejsze modele rowerów.

Rowerki spinningowe przydają się jazdy zmiennym tempem w rytm muzyki oraz dodatkowo jednoczesnym wykonywaniu najróżniejszych ruchów. W znaczącej liczbie przypadków aktywność ta nazywana jest aerobikiem na rowerze, dlatego iż silnie odróżnia się od typowego pedałowania - jest o wiele bardziej dynamiczna nie wyłącznie przez wzgląd na intensywność obracania pedałami, jak również zachowanie, umiejscowienie organizmu w przeciągu sesji. Cechą charakterystyczną rowerów spinningowych jest mocna, stabilna oraz wyprofilowana rama, która umożliwia szybką zmianę rangi w przeciągu jazdy.

Published by