Wyjazdy letnie i nie tylko

ZIELONA SZKOŁA, LETNIE KOLONIE I ZIMOWISKA SPOSOBEM NA ODPOCZYNEK OD SZKOŁY

Szkoła to nie tylko konieczność nauki w czterech ścianach szkolnej klasy, to także czas na odpoczynek, niezbędny dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży.

W sezonie letnim, dwumiesięczne wakacje to znakomita okazja do zorganizowania wypoczynku dla młodzieży i dzieci. Wśród bogatej oferty dostępnych form wypoczywania, rodzice wybierać mogą pomiędzy tradycyjnymi koloniami, nastawionymi na zawieranie nowych znajomości i zwiedzanie ciekawych miejsc; obozami sportowymi, na których główny nacisk kładzie się na aktywność fizyczną oraz obozami językowymi, na których dodatkowo dzieci doskonalą umiejętność mówienia w obcym języku, poznają obce kraje, inną kulturę, tradycje i zwyczaje.

Zimą dzieci również nie muszą rezygnować z odpoczynku. Dwa tygodnie ferii dają możliwość spędzenia wolnego czasu na zimowiskach. Takie zimowe obozy organizują zarówno szkoły, jak i miejskie domy kultury. Dla zapracowanych rodziców to dobra okazja, by zapewnić dzieciom aktywny wypoczynek, pod okiem wykwalifikowanych opiekunów, którzy zagwarantują, że dzieci nie będą się nudzić. Zimowy obóz to wiele atrakcji - kuligi, jazda na nartach i sankach, zajęcia plastyczne i muzyczne.

Rok szkolny to także czas, w którym organizowane są różne wycieczki szkolne. Największą popularnością cieszą się oczywiście tzw. zielone szkoły, których celem jest łączenie nauki z zabawą. Pobyt w ciekawych miejscach, zwiedzanie zabytków, naoczne zaznajamianie się z tym, o czym młodzież na co dzień uczy się w książkach, pozwala na lepsze i ciekawsze ugruntowanie wiedzy.